петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

На граничните премини задржувања до 20 минути

sostojba-na-patista1

Поврзани вести

На граничните премини денеска се можни задржувања од околу 20 минути за влез и излез од државата, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Според информациите на АМСМ, интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е зголемен. На сите државни патишта сообраќајот се одвива без забрани по претежно суви коловози.

Скопската обиколница, која беше оштетена од невремето, е пуштена за сообраќај во двата правци, но има делови од коловозот кои се оштетени и каде се поставени сообраќајни знаци за регулирање на брзината на движење на возилата.

Најчитани вести