понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

На Јанева и се слошило, седницата одложена за утре (ВИДЕО)

Во текот на денот Катица Јанева одговараше на прашања поврзани со транспарентноста и објективноста на Специјалното обвинителство, при што дел од пратениците обвинија дека ова обвинителство не се однесува професионално.

janeva-sednica-640x320

Последни вести

Собраниската седница на која Катица Јанева одговара на пратенички прашања ќе продолжи утре во 13 часот.

Седницата иако требаше да трае до 23 часот, била прекината затоа што специјалната јавна обвинителка не се чувствувала добро.

Во моментот кога Јанева ја напуштила салата на говорницата бил пратеникот Крсто Мукоски кој побарал реплика.

Инаку, во текот на денот Катица Јанева одговараше на прашања поврзани со транспарентноста и објективноста на Специјалното обвинителство, при што дел од пратениците обвинија дека ова обвинителство не се однесува професионално.

Најчитани вести