Магазин

На Ким и Кание им се закануваат три години затвор!?

На Ким и Кание им се закануваат три години затвор!?

На Ким Кардашиан и на Кание Вест им се заканува казна затвор во траење од три години затоа што неовластено снимиле и објавиле разговор со пејачката Тејлор Свифт. Славната двојка го прекршила законот во Калифорнија споре кој снимањето разговори без дозвола од другата страна е илегално, а поради тоа им се закануваат три години затвор.

Се чини дека целта им  е да ја уништат Тејлор, но сами ќе ги сносат последиците затоа што телефонирале во Калифорнија каде снимањето без дозвола е илегално, вели извор за британски Метро.

Адвокатите на славната русокоса веќе му испратиле писмо на Кание Вест.

Бараме веднаш да ги уништите сите снимки и да пружите доказ за тоа, како и за тоа дека снимките претходно не се копирани, стои во писмото.


Холивудската драма почна вчера откако Ким на Снапчет објави снимка од разговорот меѓу нејзиниот сопруг и Тејлор, во која тој на пејачката и ги чита стиховите од неговата песна „Famous“, а таа дава согласност нејзиното име да биде спомнато. Засега сеуште е нејасно дали Тејлор му дозволила да ја нарече „кучка“ затоа што тој дел не се слуша во снимките на Ким.

Откако бесните фанови ја нападнаа Тејлор, таа ја објави нејзината страна на приказната на Инстаграм.

That moment when Kanye West secretly records your phone call, then Kim posts it on the Internet.

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on