сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

На Ќафасан приведен тетовец баран за обид за убиство

priveden

Поврзани вести

На граничниот премин „Ќафасан“ на излез од Република Македонија, во текот на вчерашниот ден лишен е од слобода 27 – годишниот С.Б. од Тетово.

При проверка во Оперативната евиденција било утврдено дека С. Б. евидира со мерка за приведување од 17.09.2012 година, распишана од СВР-Тетово поради кривичното дело „Убиство во обид“.

Истиот е задржан за понатамошна постапка.

Најчитани вести