сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

На Копаоник падна првиот снег

516620_sneg-kopaonik-2_ff

Последни вести

Во Србија најстудено е на Копаоник каде што утринава во седум часот измерени се нула степени и каде што моментно паѓа снег со умерен интензитет.

Времето според српската метеоролошка служба ќе биде облачно, студено и ветровито а некаде со дожд.

На високите планини се очекува провејување на слаб снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести