сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

На Копаоник пола метро снег

Луда Баба Марта, снег на Копаоник

kopaonik

Поврзани вести

Копаопник затрупан во снег, според српски Танјуг, дебелината на снежната покривка изнесува 49 сентиметри.

Српските метеоролози истакнале дека врнежите на снег престанале.

„Снегот престана да паѓа околу 11 часот кога беше измерена температура од минус еден степен“, рекол за Танјуг дежурниот метеролог Милан Дубовац, кој додал дека на планината дува ветер со брзина од пет до осум метри во секунда.

Во Србија денеска е претежно облачно, наместа паѓа дожд, а на високите планина паѓа снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести