Македонија,Крими хроника

На кумановец му го запалиле автомобилот во Скопје

На кумановец  му го запалиле автомобилот во Скопје

Непознати лица подметнале пожар во автомобилот на кумановец.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека  од засега непознати причини синоќа избил  пожар автомобилот „Сеат Ибица“, со кумановски регистерски ознаки.

Возилото во сопственост на кумановченацот Н.А. било опожарено на улицата Менделееева во Скопје.