четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 18

На Лезбос 48 нови бегалци и мигранти

И покрај лошите временски услови, со температури околу нулата, на грчкиот остров Лезбос вчера пристигнале 48 бегалци и мигранти.

бегалци

Поврзани вести

Како што јави дописникот на МИА од Атина, на Хиос и Самос не се регистрирани нови пристигнувања.

На островите во северниот дел на Егејското море денеска има вкупно 11.299 мигранти и бегалци, кои имаат поднесено барања за азил што се уште не се разгледани.

Најчитани вести