петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

На митинзите на СДСМ секакви знамиња, освен македонско (ФОТО)

СДСМ целосно го исфрли македонското знаме од своите настапи.

zaev-aerodrom

Последни вести

Откако пред неколку дена во Куманово при презентацијата на листата за ИЕ 2 можеше да се види само албанското знаме, македонското национално знаеме не може да се забележи ниту на вечерашниот централен митинг на опозицијата.

sdsm-zname

СДСМ и коалицијата попладнево одржаа митинг во Кочани. Исто како и во Куманово, и вечерва не можеше да се види македонското знаме. На оваа фотографија може да се забележат дури и знамиња на веќе непостоечки држави, но не и македонското државно знаме.

Најчитани вести