петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

На Морси ќе му се суди за шпионажа

morsi

Поврзани вести

Поранешниот египетски претседател Мохамед Морси ќе се соочи со судот под обвинение за шпионажа, со што помогнал при извршување на терористички акти, пренесе „АФП“.

Морси, кој беше соборен од власт во текот на месец јули, веќе се соочи со судот под обвинение за вмешаност во убиството на демонстранти, поддржувачи на египетската опозиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести