четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

На мостот Штип-Радовиш сообраќајот се одвива на една лента

soobrakajkola

Последни вести

Автомотосојузот на Македонија соопшти дека поради врнежите од дожд во источна Македонија, кои предизвикаа излевање на водотеците, сообраќајот на мостот на патниот правец Штип-Радовиш се одвива по една коловозна лента.

Превентивно е затворен патниот правец Штип – Неготино поради надојдените води од реката Крива Лакавица.

АМСМ информира дека сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива по влажни коловози.

Поради магла намалена е видливоста до 50 метри на патните правци кон Маврово и Стража.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најчитани вести