вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 42

На неплаќачите од Пластичарска им ја исклучиле струјата, тие ја блокираа улицата

Незадоволни што им ја исклучиле струјата поради неплатени долгови за електрична енергија жителите на Пластичарска улица го блокираа сообраќајот

фото: Телеграф

фото: Телеграф

Поврзани вести

Незадоволни граѓани кои живеат и имаат дуќани на булеварот Никола Карев познат како Пластичарска улица во Скопје вечерва ја блокираат сообраќајницата откако, како што неофицијално се дознава, им била исклучена струјата поради неплатени сметки.

Граѓаните ја блокирале улицата поставувајќи контејнери и разни други предмети. Протестот на незадоволните граѓаните го обезбедува и полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести