вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

На обвинителна клупа демонстрантите за „Монструм“

Protesti-monstrum-4-Custom-520x332

Последни вести

На обвинителната клупа во Кривичниот суд денеска ќе седнат осум демонстранти кои дивееја во Скопје на протестите поради пресудата во случајот Монструм.

На А.Р., М.Б., Р.В.,А.А.,Е.И., И.М., Р.Б., и Ф.З. ќе им се суди за учество во толпа што ќе изврши кривично дело.

Имено

Во протестите беа повредени триесетина полицајци и десетина граѓани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести