понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

На опозицијата повторно народот и е крив

sdsm-sediste500

Последни вести

Опозицијата повторно со стариот стил – народот е крив. По фамозната изјава на Бранко Црвенковски со која ги навреди и омаловажи граѓаните дека „народот е во право и кога греши“, по дебаклот на опозицијата на реферндумот во Центар опозицијата повторно го обвинува народот.

Геровски во својата колумна покрај тоа што ја критикува опозицијата дека била неспособна да изработи успех на референдумот, не пропушти повторно да ги обвини граѓаните. Тој вели дека граѓаните го предадоа ГТЦ.

„ПС. На крајот, за жал, мора да ја спомнам најголемата, фатална последица од она што се случи денеска. Неуспешниот референдум ја легитимира намерата на власта ГТЦ да го окова во барок. Резултатот значи дека центарци не се доминантно определени да се сочува автентичниот изглед на ГТЦ. Со други зборови, Груевски науми да го упропасти, но ние го предадовме ГТЦ. Да биде јасно!“, пишува Геровски во својата колумна.

Очигледно опозицијата никако да ја научи лекцијата дека вината за поразите кои ги доживува во низа, од кои овој со референдумот е 11 пораз, не е во народот, туку само во нивните редови кои промовираат деструктивна политика, нелегални методи и тоа што никогаш не предложиле програма и проекти од кои корист ќе има народот.

Најчитани вести