петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

На отворени денови граѓаните ќе може да се информираат за откупот на дворови

Граѓаните на средбите во претставници на Управата за имотно правни работи ќе може да се информираат за откупот на дворовите, но и за други прашања

ministerstvo za finansii

Последни вести

Управата за имотно правни работи при Министерството за финансии во текот на јануари и февруари ќе ја спроведе акцијата “Отворено со Управата за имотно правни работи“.

Станува збор за отворени денови со граѓаните за време на кои Управата во секоја општина, согласно однапред утврден распоред, ќе ги стави на располагање своите стручни тимови за помош за решавање на прашања од областа на имотно правните работи.

Ова е со цел да им се излезе во пресрет на граѓаните да се информираат и на тој начин да се олесни постапката за откуп на дворните места, но и за други прашања од имотно правните работи.

Отворен ден ќе има во подрачните единици на сите општини во Република Македонија започнувајќи со Берово и Делчево на 20 јануари и завршувајќи со Штип на 27 февраури. Распоредот на општини граѓаните ќе можат да го  најдат на веб страната на Министерството за финансии www.finance.gov.mk , а ќе биде објавен и во дневните весници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести