сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На планината Влашиќ во БиХ регистрирани над 80 сантиметри снег

snegbosnahr

Поврзани вести

На планината Влашиќ од синоќа не престанува да паѓа снег, а висината на снежната покривка моментално е над 80 сантиметри, јавија босанските медиуми.

На Влашиќ од синоќа нема ниту струја, а хотелите и останатите објекти со електрична енергија се напојуваат со помош на агрегати, а сопствениците самите се снаоѓаат за чистење на приодите.

Проблем се и недоволно исчистените патишта, бидејќи целата механизација е префрлена на поплавените подрачја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести