петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 38

На плажа во Англија пронајдени 360 килограми кокаин

Околу 360 килограм од дрогата кокаин, вреден околу 60 милиони евра на црниот пазар се пронајдени на две плажи на истокот на Англија, соопшти британската Агенција за борба против криминалот.

кокаин

Поврзани вести

Кесите и торбите со кокаин се пронајдени на плажата Хоптон во Норфолк  и на уште една плажа северно од Хоптон  информираше британската полиција.
Веднаш по пронаоѓањето полицијата отворила истрага за потекло на кокаинот.

Најчитани вести