петок, 23 јуни 2017  |  Вести денес: 1

На Попова Шапка падна снег

Планината полека го добива својот препознатлив зимски изглед.

20161028100520

Последни вести

Шапка денес осамна под снежна покривка.

Скијачкиот центар, хотелите, патеките се покриени со снежна покривка од 3-4 сантиметри.

Планината полека го добива  својот препознатлив зимски изглед.

Погледнете ја прекрасната белина:
sneg-sapasneg-sapka1

Фото „Фактор“

 

Најчитани вести