понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На повидок е скандал во српското фудбалско првенство

Фудбалската јавност во Србија е „запалена“, социјалните мрежи вријат, а Фудбалскиот сојуз најави истрага за мечот ОФК Београд – Црвена звезда.

Добитно ливче кое ќе биде дел од истрагата за наместен натпревар

Добитно ливче кое ќе биде дел од истрагата за наместен натпревар

Поврзани вести

ОФК Београд на полувремето водел со 2:0, а потоа се случил чудесен пресврт по кој Црвена Звезда славеше со 6:2. Некои информации велат дека во обложувалниците биле уплатени големи суми на пари за „кец во два“ и за „7+“ што секако била доволна причина да се покрене истраага.

На социјалните мрежи во Србија кружи и ливче фотографирано за време на фудбалскиот меч на кое се гледа дека натпреварот е типуван со „кец во два“, што дополнително ги подгреа сомнежите дека е наместен.

Сопственикот на ова ливче не и е познат на јавноста.

Најчитани вести