среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На повисоките места сончево, во котлините магла

На повисоките места и планините ќе биде сончево, котлините повторно ќе се гушат во магла

magla i sonce

Поврзани вести

На повисоките места и на планините претежно сончево, а по котлините и речните долини со појава на магла и ниска облачност, се вели во временската прогноза на Управата за хидрометеоролошки работи за денеска.

Во текот на денот на повеќето места ќе има зголемување на видливоста. Претежно ќе биде тивко.

Температурата ќе се движи од девет до 14 степени во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести