вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На продажба 8 градежни парцели во Крушево со почетна цена од 61 денар

500kp1000

Последни вести

Општина Крушево распиша објава за отуѓување градежно земјиште сопственост на Република Македонија по пат на електронско јавно наддавање со намена за изградба на индустриски објекти со основни класи Г2-лесна и незагадувачка индустрија, Г3-сервиси, Г4-стоваришта за индустриската зона Опаленик, КО Алданци, општина Крушево.

Станува збор за 8 градежни парцели, наменети за изградба на индустриски објекти со основни класи Г2, Г3, Г4, чија почетна цена на електронското јавно наддавање ќе изнесува 61 денар од метар квадратен посебно за секоја градежна парцела.

Пријави за учество на наддавањето може да се достават најдоцна до 24 септември 2014 година на интернет-страницатаwww.gradezno-zemjiste.mk. Јавното наддавање ќе се одржи по електронски пат на 1 октомври 2014 година.

Право на учество во јавните наддавања имаат сите заинтересирани домашни и странски физички и правни лица кои ги исполнуваат сите критериуми утврдени во распишаната јавна објава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести