понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На Работнички му одговара и реми со погодоци

Шанса да напрват за историски успех, сличен на тој на Металург, имаат и фудбалерите на Работнички кои денеска, со почеток во 18:00 часот, го стартуваат реванш дуелот од 2. квалификациско коло од Лигата на шампиони, против финскиот претставник, Хелсинки.

NA RABOTNICKI MU ODGOVARA

Последни вести

Шанса да напрват за историски успех, сличен на тој на Металург, имаат и фудбалерите на Работнички кои денеска, со почеток во 18:00 часот, го стартуваат реванш дуелот од 2. квалификациско коло од Лигата на шампиони, против финскиот претставник, Хелсинки.

Првиот дуел одигран на националната арена “Филип Втори” заврши без погодоци, а избраниците на Игор Ангеловски сега имаат обврска забележат било како триумф или да одиграа нерешено со погодци на тешкото гостување во Финска.
“Ќе биде тешко и неизвесно, исто како и на првиот меч. Не очекувам ниту големи промени кај противникот, посебно во тактиката, а јасно е, мора да има победник на утрешниот дуел. Токму затоа и очекувам да биде тоа едно тактичко надмудрување, како партија шах со мојот колега, тренерот на Хелсинки”, изјави предводникот на “романтичарите” за спортскиот портал “Екипа”.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести