четврток, 22 јуни 2017  |  Вести денес: 41

На Родос уапсени 16 мигранти

Десетмина од уапсените се Сиријци, меѓу кои има и едно дете, петмина се Палестинци и еден Ирачанец.

begalci

Последни вести

На грчкиот остров Родос денеска се уапсени 16 бегалци поради илегален влез во Грција.

Десетмина од уапсените се Сиријци, меѓу кои има и едно дете, петмина се Палестинци и еден Ирачанец. Тие на Родос пристигнале од турскиот брег.

Најчитани вести