недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

На руско село паднале 45 украински гранати

Околу 45 украински гранати погодиле едно село во регионот на Ростов, на југот од Русија, оштетувајќи куќи и електрични водовои, рекол денес портпаролот наруските погранични служби.

images (1)

Последни вести

Околу 45 украински гранати погодиле едно село во регионот на Ростов, на југот од Русија, оштетувајќи куќи и електрични водовои, рекол денес портпаролот наруските погранични служби.

Најмалку 50 жители се евакуирани од селото Примијуски, рекол портпаролот наведувајќи дека никој не е повреден.

Гранатите се испалени од борбеното подрачје во регионот Доњецк, кадешто украинската војска се судира со проруските сили , во рамки на операцијата која Киев ја нарекува антитерористичка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести