петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

На Саемот за вработување ќе се појават 80 компании

sv

Последни вести

Саем за вработување на кој ќе се претстават 80 компании ќе биде одржан денес за прв пат, во организација на Агенцијата за вработување на Република Македонија.

Компаниите ќе ги презентираат своите потреби од кадар пред лица кои се баратели на работа.

На отворањето на Саемот ќе се обратат вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и заменик-министерот за образование и наука Спиро Ристовски.

До крајот на годината вакви саеми ќе се организираат во Неготино, Тетово, Штип, Охрид, Струмица, Куманово и Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести