сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

На Шапка вечерва започнува ноќното скијање

Вечерва користењето на ски-лифтовите ќе биде бесплатно. Од наредните денови ќе важат вообичаените цени, односно 900 денари за целодневен односно 600 денари за полудневен билет и 400 денари за ноќно скијање.

Foto 1

Поврзани вести

Од вечерва започнува ноќната скијачка сезона на Попова Шапка, информираат ЕЛЕМ ТУРС ДООЕЛ Скопје и ски-центарот „Попова Шапка”.

На ски-лифтовите Поток 1 и Поток 2 (или Тетекс), вечерва во 19 часот ќе бидат вклучени светилките и официјално ќе започне ноќното скијање.

Вечерва користењето на ски-лифтовите ќе биде бесплатно. Од наредните денови ќе важат вообичаените цени, односно 900 денари за целодневен односно 600 денари за полудневен билет и 400 денари за ноќно скијање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести