вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 54

На скопјанец му испишале графити на автомобил и стан

Непознато лице утрово испишало графити на патничко моторно возило „фиат“ и на влезната врата од станот на скопјанецот В.П.

графити

Поврзани вести

Како што соопшти полицијата, утрово во 05:37 часот во ЕИК-Скопје, В.П. од Скопје, пријавил дека од страна на непознато лице на патничкото моторно возило „фиат“, како и на влезната врата од неговиот стан, биле испишани графити. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести