сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

На Вермален му пукна филмот

Централниот дефанзивец на Арсенал е проценет на 10 милиони фунти, а до пред неколку месеци, најзаинтересирани за неговите услуги беа раководните лица на каталонскиот гигант Барселона.

NA VERMALEN MU PUKNA

Последни вести

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал ја пласираше информацијата дека белгискиот интернационалец Томас Вермален е екстремно разочаран од минутажата која ја добил во сега веќе изминатата сезона од англиската Премиер лига и пред неколку дена побарал да биде продаден за време на летниот преоден рок.

„Вермален веќе не крие дека е екстремно разочаран од минутажата која ја доби во изминатата сезона. Толку е разочаран што пред неколку дена имаше состанок со клупските челници и за време на истиот им соопштил дека сака да биде продаден за време на летниот преоден рок. Томас е свесен дека со таквата сромна минутажа ќе го загуби и статусот кој го има во репрезентацијата на Белгија. Голема е веројатноста дека ќе ја грее клупата за резервни фудбалери и на престојниот Мундијал во Бразил”, изјави анонимниот извор.

Централниот дефанзивец на Арсенал е проценет на 10 милиони фунти, а до пред неколку месеци, најзаинтересирани за неговите услуги беа раководните лица на каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести