сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

На Заев и Шекеринска не им се допаднаа скечевите за СДСМ, па ја напуштија Златна Буба Мара на популарноста

Додека во скечевите актерот Коцев го исмеваше случајот со корупцискиот скандал на Заев и Специјалната јавна обвинителка, лидерот на СДСМ стана од своето место во централниот партер и ја напушти скопската Метрополис арена

zaev-sekerinska-spasovski

Последни вести

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, и неговата партиска колешка Радмила Шекеринска, вчеравечер, си заминаа од шоуто Златна Буба Мара на популарноста, додека водителот Сашко Коцев на бината кажуваше скечеви за нивната партија.

Додека во скечевите актерот Коцев го исмеваше случајот со корупцискиот скандал на Заев и Специјалната јавна обвинителка, лидерот на СДСМ стана од своето место во централниот партер и ја напушти скопската Метрополис арена. Многу кусо време по него, си заимна и Радмила Шекеринска, која инаку на манифестацијата дојде со својот сопруг, Божидар Јанковски. И двајцата излегоа од салата минувајќи пред бината.

До крајот на шоуто останаа присутни другите членови на највисокото раководство на партијата – Оливер Спасовски, Фросина Ременски, Весна Бендевска, Рената Десковска и Дамјан Манчевски.

Најчитани вести