Македонија

На Жерновски и СДСМ не им пречи барокот, ПОЦ се всели во барокна зграда

На Жерновски и СДСМ не им пречи барокот, ПОЦ се всели во барокна зграда

Јавното претпријатие „Паркинзи“ на општина Центар (ПОЦ), денес се всели во новите простории односно во барокната зграда спроти Македонската телевизија.

Очигледно, на директорот на ова претпријатие, инаку кадар на СДСМ и име кое се поврзува со опозицискиот портал Центарњуз, Саша Богдановиќ и на градоначалникот на Центар не им пречат барокните згради, особено не кога е во прашање нивниот комодитет, пишува Курир.

poc1

Тие свечено го одбележаа вселувањето на ПОЦ со пригоден коктел.

Очигледно и ним им се допаѓа барокот и уживаат во него. Тоа јасно се гледа од фотографиите кои излегоа во јавноста, каде тие се насмеани и уживаат.

Изгледа критиките на СДСМ дека барокот е кич, неквалитетен и прокиснувал не важат. Овие луѓе уште еднаш на дело ги покажаа двојните стандарди.

poc2

poc3