среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Националистички графити на споменици во Гостивар

image (1)

Поврзани вести

Вчера, во градскиот парк во Гостивар, на споменикот на загинатите борци од НОБ и на влезната врата од спортската сала во Гостивар, биле испишани графити „Ilirida shqipri etnike“, „Ilirida kastriotet“, „Gaxi Faton Isen Vulnet“ и „UQK“.

Извршен е увид и се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести