вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Национална конференција за борба против ракот

vakcina-protiv-rak-na-dojka

Поврзани вести

Здружението Борка – за секој нов ден денеска во Скопје организира Национална конференција за борба против рак на дојката.

Конференцијата се одржува под покровителство на сопругата на Претседателот на Република Македонија, Маја Иванова.

На конференцијата ќе биде промовиран првиот веб сајт за онлајн донирање кој во иднина ќе биде составен дел од веб страната на БОРКА, www.borka.org.mk, а ќе бидат и доделени благодарници на сите соработници на Здружението БОРКА, сите волонтери кои несебично и помагаат на Борка во секоја кампања и на сите фирми кои водејќи се од општествено-корпоративната одговорност се поддржувачи на Борка во борбата против ракот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести