понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Над 1.300 сточари добија 210,9 милиони денари субвенции

ministerstvo za finansii

Поврзани вести

 

Министерството за финансии исплати 210,9 милиони денари субвенции на 1.316 сточари за одгледување овци.

Финансиската поддршка за одгледување овци изнесува 1.000 денари по грло.

Исплатени се субвенции на сточари кои одгледуваат овци низ цела територија на Македонија.

Владата со редовна исплата на субвенциите за земјоделците останува доследна во поддршката на земјоделството како една од носечките гранки на македонското стопанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести