петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Над 30 лица уапсени во протестите против СП во Бразил

hi-brazil-soccer-852-8col

Поврзани вести

Повеќе од 30 лица се уапсени во протестите против Светското фудбалско првенство во бразилскиот град Форталеза.

Полицијата ги растерувала демонстрантите со солзавец и водени топови.

Неколкумина маскирани демонстранти фрлале со камења и прачки кон автобусите со логото на ФИФА.

Во Рио де Женеиро полицијата исто така употреби солзавец за да ја растера групата од стотина лица, при што уапси седуммина од нив.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести