петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Над 300 илајди денари украдени од куќа во Битола

krazba2

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.С. (22), М.К. (21) и Д.М. (19) сите од Битола за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Пријавените, на 20.04.2014 година со употреба на погоден предмет извршиле тешка кражба во куќата сопственост лице од Битола, од каде одзеле златен накит и пари, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 300.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести