Македонија,Крими хроника

Над 300 илајди денари украдени од куќа во Битола

Над 300 илајди денари украдени од куќа во Битола

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.С. (22), М.К. (21) и Д.М. (19) сите од Битола за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Пријавените, на 20.04.2014 година со употреба на погоден предмет извршиле тешка кражба во куќата сопственост лице од Битола, од каде одзеле златен накит и пари, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 300.000 денари.