среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Над 35 илјади граѓани го посетија Саемот за вработување

132327588

Поврзани вести

Повеќе од 35.000 граѓани го посетија првиот Саем за вработување, кој во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, го организираше Агенцијата за вработување на Република Македонија во соработка со УСАИД.

На Саемот учествуваа 86 компании од сите сектори и дејности, меѓу кои и дел од странските вложувачи кои дојдоа да инвестираат во Македонија.

Од Агенцијата за вработување најавија одржувањето на саеми за вработување и во други градови во Република Македонија, на кој граѓаните, повторно, ќе имаат можност директно да поразговараат со претставници на најголемите компании во државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести