петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Над 40 тони наркотици конфискувани во Бразил

droga apcinja

Поврзани вести

Во голема воена операција се откриени над 40 тони наркотици во Бразил.

Најголем дел од конфискуваната дрога е марихуана и кокаин.

Според Министерството за одбрана, ефикасноста на операцијата во текот на оваа година била повеќе од двојно повисока во однос на истиот период лани, кога Владата спроведе слична операција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести