петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 17

Над 400 мигранти се удавија во Средоземно Море

медитеран

Последни вести

Над 400 илегални имигранти се удавија во водите на Средоземното Море, при превртување на бродот со кој се обидувале да стигнат до бреговите на Европа.

Најголем дел од загинатите биле по потекло од Сомалија, пренесува МИА.

Бродот со имигранти, кој се упатил кон Италија, се превртел во близина на африканскиот брег.

Најчитани вести