петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Над 50 мртви во авионска несреќа во Тајван

Авионот на тајванската авиокомпанија „Трансејша“ морал принудно да слета во округот Пинху, архипелаг западно од главниот град.

avionska nesreka

Последни вести

Најмалку 51 лице загина и седуммина се повредени при денешното принудно слетување на тајвански патнички авион во Тајван, јави кинеската новинска агенција Синхуа.

Авионот на тајванската авиокомпанија „Трансејша“ морал принудно да слета во округот Пинху, архипелаг западно од главниот град.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести