недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Над 600 илјади денари украдени од супермаркет во Велес

krazba

Поврзани вести

Тешка кражба во супермаркетот „Жито“ ДООЕЛ- Велес.

Од маркетот е одземена метална каса во која имало околу 616.078 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести