петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Над 800 тужби за нападите врз жени во Келн

Засега има 21 осомничен за сторените дела, од кои осуммина се наоѓаат во притвор.

Најголем дел од напаѓачите во Келн никогаш да бидат фатени

Најголем дел од напаѓачите во Келн никогаш да бидат фатени

Поврзани вести

Бројот на тужбите поднесени во полиција по нападите врз жени, кои се случија во Келн во текот на новогодишната ноќ, се зголеми на 809, а во половина од случаите станува збор за сексуални злоставувања, соопшти денеска претставник на локалното обвинителство.

Засега има 21 осомничен за сторените дела, од кои осуммина се наоѓаат во притвор.

Полицијата потврди дека бројот на поднесените тужби е помал од оној на жртвите, бидејќи многу жени поднесуваат колективни тужби.

Најчитани вести