петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Над 90 затвореници избегаа од затвор во Либија

zatvor

Последни вести

Над 90 затвореници избегаа од затвор во либискиот град Злитен, кој се наоѓа на 160 километри источно од либиската престолнина Триполи, објави „ИТАР-ТАСС“.

Според информациите во петокот на должност во затворот имало само четворица чувари. Затворениците ги замолиле да повикаат лекар и додека вратите биле отворени ги нападнале стражарите.

До сега 20 затвореници се фатени и вратени назад во затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести