понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Над десет деца повредени во тешка сообраќајка

soobrakajka12

Последни вести

Десетина деца се повредени од кои едно потешко во тешка сообраќајна несреќа која попладнево околу 14:20 часот се случила во близина на Велешта, Струшко.

Според неофицијалните информации до кои дојде Press24 во сообраќајката учествувале автобус во кој се превезувале ученици и товарно моторно возило. Едно од децата е со потешки повреди и пренесено е во медицинскиот центар Свети Еразмо во Охрид, додека остнатите деца имаат полесни повреди.

Полицијата ја потврди несреќата

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести