Македонија,Крими хроника

Над десет деца повредени во тешка сообраќајка

Над десет деца повредени во тешка сообраќајка

Десетина деца се повредени од кои едно потешко во тешка сообраќајна несреќа која попладнево околу 14:20 часот се случила во близина на Велешта, Струшко.

Според неофицијалните информации до кои дојде Press24 во сообраќајката учествувале автобус во кој се превезувале ученици и товарно моторно возило. Едно од децата е со потешки повреди и пренесено е во медицинскиот центар Свети Еразмо во Охрид, додека остнатите деца имаат полесни повреди.

Полицијата ја потврди несреќата