вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Над два тони кокаин запленети крај брегот на Шкотска

kokain

Последни вести

Повеќе од два тони кокаин се конфискувани крај брегот на Шкотска, соопштила француската Национална дирекција за царинско разузнавање и истрага, пренесува МИА.

Дрогата била запленета од брод кој преминувал покрај брегот на Шкотска.

Операцијата била спроведена во четвртокот по сигнал добиен од француските царински служби, се наведува во соопштението.

Во операцијата учествувале два брода од британската воена флота и крајбрежната стража.

Најчитани вести