недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Над еден тон марихуана запленети во Италија

marihuana 22.12.2013

Поврзани вести

Италијанската полиција заплени 1.450 килограми марихуана која доаѓала од Албанија.

Во акцијата се уапсени тројца италијански државјани.

Дрогата, чија вредност на наркопазарот достигнува вредност од шест милиони евра, била скриена кај моторот на рибарски брод.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести