Свет

Над еден тон марихуана запленети во Италија

Над еден тон марихуана запленети во Италија

Италијанската полиција заплени 1.450 килограми марихуана која доаѓала од Албанија.

Во акцијата се уапсени тројца италијански државјани.

Дрогата, чија вредност на наркопазарот достигнува вредност од шест милиони евра, била скриена кај моторот на рибарски брод.