четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Над осум тони марихуана запленети во Алжир

marihuana 22.12.2013

Последни вести

Над осум тони марихуана се запленети во Алжир, при што се уапсени шест нарко-дилери.

Според полицијата, дрогата во Алжир била внесена од соседно Мароко.

Дилерската мрежа е разбиена по двомесечна истрага.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести