петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Над шест илјади сточари добија 116,5 милиони денари субвенции

Исплатени субвенции за над шест илјади сточари

ministerstvo za finansii

Поврзани вести

Министерството за финансии исплати 116,5 милиони денари субвенции на 6.112 сточари за одгледување говеда.

Финансиската поддршка за одгледување говеда изнесува 2.800 денари по грло.  Исплатени се субвенции на сточари кои одгледуваат говеда низ цела територија на Република Македонија.

Владата со редовна исплата на субвенциите за земјоделците останува доследна во поддршката на земјоделството како една од носечките гранки на македонското стопанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести