понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Надал елиминиран во1/4 финалето во Монте Карло

nadal

Поврзани вести

Светскиот тениски рекет бро једен Шпанецот Рафаел Надал елиминиран е во четвртфиналето на мастерс турнирот во Монте Карло. Надал беше поразен во два сета од сонародникот Давид Ферер со 7:6, 6:4.

Ова е прв пат по 2005 година, Рафаел Надал да биде елиминиран во четвртфиналето на турнирот воМонте Карло.
Ферер во полуфиналето на турнирот ќе игра против Швајцарецот Станислав Вавринка, кој беше подобар од Канаѓанецот Милош Раониќ со 6:4, 6:3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести