недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Надал и Федерер експресно во 1/8 финалето во Монте Карло

nadal-monte-karlo-2-615x400

Поврзани вести

Светскиот тениски рекет број еден се плаира во осминафиналето на мастерс турнрот во Монте Кaрло, откако славеш над Тејмурас Габашвили со 6:4, 6:1. Надал во следното коло ќе игра против Италијанецот Андреас Сепи, кој беше подобар од Шпанецот Павло Андухар со 2:1.

Место во осминафиналето обезбеди и Швајцарецот Роже Федерер, кој по неколкугодишна пауза се врати да настапува на турнирот во Монте Карло и веднаш покажа дека се наоѓа во одлична форма. Швајцарецот немаше проблеми против Радек Степанек, совладувајќи го со убедливи 6:1, 6:2. Негов ривал во наредното коло ќе биде Лукаш Росол, кој  славеше над Лодра со 6:4, 6:4.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести