петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Надал и Ѓоковиќ ќе играат за титулата во Мајами

161192916953360ef553479710013273_size3

Поврзани вести

Севтскиот тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал ќе му се спротивстави на Новак Ѓоковиќ во финалето на мастерс турнирот во Мајами.

Надал, исто како и Ѓоковиќ, во финалето се пласира без борба, откако чешкиот тенисер Томаш Бердих го предаде мечот поради проблеми со гастроентеритис. Претходно, и Кеи Нишикори поради повреда го предаде полуфиналниот меч против Новак Ѓоковиќ.
В недела, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ ќе го имаат својот 40. меѓусебен дуел, а прв во тековната 2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести